Küldetés teljesítve

2018. április 23., címkék: kitüntetés, interjú, erdélyi géza

Sokoldalú közösségépítő szolgálatáért nemrég Magyar Örökség-díjban részesült Erdélyi Géza, pár hónappal korábban pedig megkapta a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház legmagasabb kitüntetését, a Pálóczi Czinke István-díjat. A nyugalmazott felvidéki püspökkel – aki a napokban töltötte be nyolcvanegyedik életévét – ötven éves lelkipásztori szolgálatára is visszatekintve közölt két beszélgetést a reformata.sk honlap. A két interjú szerkesztett változatát olvashatják.

Református személyiségeket is kitüntettek október 23. alkalmából

2010. október 23., címkék: bolyki jános, szőllősy pál, kálmán attila, Hírek, kitüntetés, erdélyi géza

Dr. Bolyki János, Erdélyi Géza, Dr. Kálmán Attila és Dr. Szőllősy Pál is állami kitüntetést vehetett át Schmitt Pál köztársasági elnöktől az ünnep előestéjén.

Halk és szelíd hang – Dunaszerdehelyen mutatták be a felvidéki nyugalmazott püspök legújabb könyvét

2010. február 21., címkék: könyvbemutató, Határon túl, szlovákiai reformátusok (szrke), erdélyi géza

A Vámbéry Polgári Társulás és a Lilium Aurum Könyvkiadó szervezésében február 18-án Dunaszerdehelyen mutatták be Erdélyi Géza Halk és szelíd hang című legújabb kötetét.

Erdélyi Géza is átvehette a Károli Gáspár-díjat

2009. október 29., címkék: károli gáspár-díj, Hírek, erdélyi géza

Erdélyi Géza nyugalmazott református püspök, Pósfay György evangélikus teológus és Sonnevend Imréné Laczkovits Emőke néprajzkutató vehette át az idei Károli Gáspár-díjakat pénteken Budapesten Csepregi Andrástól, a kulturális tárca egyházi kapcsolatok titkárságának vezetőjétől.

„A magyarság elleni agresszió újabb megnyilvánulása” - Tiltakozás a nyelvtörvény ellen

2009. augusztus 05., címkék: nyelvtörvény, szlovákia, Hírek, erdélyi géza

A szlovák nyelvtörvény és a romániai magyar tisztviselők leváltása ellen tiltakozik a Magyar Református Egyházak Tanácskozó Zsinata. A tanácskozó zsinat lelkészi elnöke, Erdélyi Géza nyugalmazott felvidéki püspök aláírásával az MTI-hez kedden eljuttatott közleményben a testület a szlovákiai nyelvtörvény megszavazása előtti állapotok visszaállítását követeli, mert a jogszabály megítélésük szerint "a magyarság elleni agresszió újabb megnyilvánulása", ami "a keresztyénség szellemével és az emberek jóindulatával összeegyeztethetetlen".

Bővebb információk a Háttér című rovatunkban.